RC modelyKaždý kluk a chlapec si přeje již od malička mít nějaký ten RC model na dálkové ovládání. Moci si vyhrát s autíčkem, které bude jezdit přesně tak, jak budete vy sami chtít. V tom je kouzlo, které asi chápou jen muži. Dívky mají své panenky, chlapci zase naopak své modely. Asi nejvíce vyžadovány bývají RC auta, snad i z toho důvodu, že se stávají i v budoucnu láskou všech mužů. Není přeci pořádný chlap, který by neměl své auto. Tento cit se pěstuje již od malička, z čehož vyplývá, že nakonec muži nemají příliš šanci, aby odolali. Auto má své kouzlo, chceme-li mu alespoň trochu porozumět, musíme si tento skvost lidského umu hýčkat, v opačném případě se asi jen těžko můžeme rovnat milovníkům aut.

Superhry a online hry zdarma pro všechny hráče i hráčky. Netradiční dárky je ideální darovat pod stromeček.

RC modely na dálkové ovládání

Prakticky všechny RC modely získávají na popularitě a oblíbenosti, jelikož jsou to všechno mechanické stroje, u kterých si můžeme dokázat naší zdatnost v ovládání všeho, co má motor, nebo rotor. Ve vzduchu to mohou být helikoptéry, na vodě naopak lodičky a na silnicích se staneme jejich vládci díky tomu, že budeme mít svůj model autíčka, které předežene všechnu konkurenci. U těchto skvostů je nakonec právě to, že vracejí muže do dětských let, tím nejžádanějším artiklem, který si dovedeme představit.

Stát se vládci vzduchu není tak lehké, jak si možná naivně myslíme. Všechny modely mají své kouzlo, ale tak trochu opředené tajemstvím jsou RC vrtulníky, které nás dostávají tam, kde se jen těžko v reálném životě můžeme ocitnout. Poodhalit alespoň kousek ze života pilota nám pomohou právě tyto vrtulníky, se kterými si užijeme dost radostí zvláště pak v případech, že si budeme vychutnávat let vrtulníku mezi svými přáteli.

Muži a vojsko, tato kombinace má zcela určitě něco do sebe. Dokonce existují ještě dnes muži, kteří litují, že skončila povinná vojenská služba. Proč si tedy alespoň trochu nepřiblížit krásu tanků díky modelům, které vás ohromí. Všechny RC tanky jsou zpracovány skutečně realisticky, takže ani nepocítíte to, že máte před sebou jen model. Ať už tedy chcete koupit cokoliv, všechno je vám plně k dispozici. Není přeci lepší vánoční dárek, než-li ten, který dokáže potěšit nejen vaše děti, ale i vás. Návrat do dětství je přeci krásným zážitkem.

Gadgets jsou malé předměty většinou technického rázu, které mají určitou specifickou funkci, ale zároveň jsou často populární novinkou na trhu. Originální a dárky jsou určeny pro všechny, kteří chtějí oslavenci dát nevšední věc. Sháníte originální dárky k různým příležitostem?RC modely letadel

RC modely letadel je označení pro rádiem řízené modely letadel. Vyrábí se RC modely určené vyloženě pro začátečníky i pro zkušené modeláře. Létání s RC modelem letadla není nijak složité, nicméně je k tomu potřeba trochu šikovnosti a proto není na škodu začínat na levnějších modelech, kde případná havárie a poškození stroje nezamrzí tak jako u RC letadla za deseti tisíce korun. RC modely letadel se zvláště v posledních letech staly oblíbenou hračkou dětí i tatínků a na českém trhu je proto velmi široký výběr jak samotných modelů, tak i příslušenství. Nejdůležitějším artiklem jsou bezesporu náhradní díly pro RC modely, které budete potřebovat pokud s modelem tvrdě narazíte do země.

RC modely letadel mohou mít mnoho různých podob.Ty nejjednodušší bývají primitivní konstrukce z desek z lehkého materiálu, vepředu vybaveny elektromotorkem pohánějícím vrtuli a přijímačem. Dražší RC modely již mají propracovanější konstrukci z lehkých plastů a uhlíkových vláken a u špičkových modelů se spalovacím motorem se dá úspěšně mluvit o detailních napodobeninách skutečných modelů. Mini RC modely jsou určeny pro létání v uzavřených prostorách, větší modely již výhradně pro létání venku. RC modely letadel pro pokročilé se vyznačují špičkovým ovládáním i letovými vlastnostmi a jsou samozřejmě vyrobeny z nejmodernějších konstrukčních materiálů.

RC modely automobilů

RC modely aut jsou jedním z nejoblíbenějších druhů rádiem kontrolovaných modelů u nás i v zahraničí. Je to nepochybně tím, že již několik generací si v dětství hrálo s autíčky, angličáky nebo auty na ovládání pomocí propojovacího kabelu. Technologie ale velmi pokročila a dnes jsou v prodeji modely aut s rádiovým ovládáním, které může mít dosah i desítky metrů. Samotná autíčka vyšších tříd navíc mohou dosahovat neskutečných rychlostí a projíždět i náročné venkovní tratě. RC modely aut mohou mít různou podobu. Ty nejmenší měří jen několik centimetrů a jsou určeny pro obveselení dětí a pro jízdu na stole nebo jiném rovném povrchu. Pak jsou zde klasická auta na dálkové ovládání pro jízdu po bytě které zná asi každý. Ty mohou podle podvozku jezdit na linoleu, na koberci, nebo u kvalitnějších modelů překonávat i menší překážky a skokánky. Pak již následuje třída venkovních RC modelů, které bývají vybaveny silnějším elektromotorem nebo spalovacím motorem.

Tyto modely jsou určeny výhradně pro venkovní použití a bez problému zvládnou i jízdu obtížným terénem jako je štěrk, hlína a podobně. Díky jejich výkonu je již nelze považovat za hračky a rozhodně nejsou vhodné pro mladší děti bez dozoru dospělých. V současnosti existuje mnoho oblastních i republikových závodních soutěží RC automobilů. Kromě samotných RC modelů jsou na trhu k dostání i veškeré náhradní díly pro většinu prodávaných modelů. Díky tomu ani po větší havárii nemusíte nutně kupovat nový RC model, ale stačí vyměnit jen poškozenou část autíčka. Chuťovkou jsou potom různé druhy tuningových částí, díky kterým si můžete model automobilu přizpůsobit k obrazu svému.

Výběr a provoz RC modelů

RC modely označené jako modely pro začátečníky jsou připraveny k provozu. Stačí jenom nabít nebo vložit baterie do modelu a vysílače a můžete začít model používat. Přesto si ale nejdříve přečtěte návod. Dozvíte se tam řadu užitečných informací co s modelem můžete a co naopak nemáte dělat. Pokud máte ve svém okolí nějakého zkušenějšího modeláře tak ho ale můžete zkusit požádat o pomoc. Jistě Vám rád pomůže a může Vám tak poskytnout řadu praktických rad.

Můžu RC model používat kdekoliv a kdykoliv?

V zásadě je to možné. Mějte ale vždy na paměti, že byste neměl omezovat nebo ohrožovat své okolí. Létat na hřišti plném dětí s vrtulníkem je risk, kterému se každý rozumný člověk zajisté vyhne. Stejně tak letadlo není při přistání vždy na 100% ovladatelné a pokud už se budete blížit k zemi a najednou proti němu vyběhne nějaké dítě, tak vy nejspíše nebudete mít čas reagovat a nehoda je na světě. A i malý RC model vážící třeba pouhého půl kilogramu dokáže díky své rychlosti způsobit hodně vážná zranění! Pro létání doporučujeme nejlépe modelářské letiště, případně nějakou vzdálenější louku. RC auto také nepatří na veřejnou komunikaci, ale nejlépe na speciální trať, případně například prázdné parkoviště nebo asfaltové hřiště. V případě terénních RC aut výborně poslouží i nějaká polní cesta.

Superhry a hry online jsou velice populární.

Používám RC model na místě, kde bývají i další modeláři. Co mám dělat?

Rozhodně za nimi jděte a domluvte se, co kdo bude dělat. Základem je domluva, jaké kdo používá frekvence. Najednou nelze používat dvě stejné frekvence – docházelo by k vzájemnému rušení. Není nic horšího, než když nad modelem najednou ztratíte kontrolu. V lepším případě to končí jen zničením modelu, v horším může dojít i k poškození cizího majetku nebo zdraví! V případě, že používáte stejné frekvence tak se domluvte, kdy je kdo bude využívat. Nezapomeňte, že signál RC vysílače má dosah několika stovek metrů a tak zdaleka nestačí, že se od sebe jen vzdálíte!

Koupil jsem si RC letadlo a teď bych z něj chtěl použít vybavení do RC lodě nebo auta. Lze to udělat?

V zásadě zde taková možnost je, ale má to jednu velkou zákonnou podmínku. Ověřte si, na jaké frekvenci máte RC soupravu. V České republice jsou pro RC modely povolené frekvence 27 Mhz, 35 Mhz a 40 Mhz. Pokud máte soupravu na frekvenci 27 nebo 40 MHz, nic Vám nebrání jí použít v jakémkoliv modelu. Ale pozor, pokud máte soupravu na frekvenci 35 MHz, můžete jí využívat výhradně pro létající modely (tedy letadla nebo vrtulníky)! Jakékoliv jiné použití RC soupravy s frekvencí 35 MHz je trestné a přísně pokutované! Zapomeňte proto prosím, že byste takovou RC soupravou ovládali auto nebo loď.

Nechci řešit problémy s frekvencemi a rušením, lze to nějak řešit?

Ještě do nedávna to byl neřešitelný problém. V současné době už ale tuto situaci vyřešit lze, a to pořízením RC soupravy pracující na frekvenci 2,4 GHz. Díky jiné technologii, na které tato rádia pracují, už odpadají problémy s kolizemi kanálů a vzájemném rušení. Proto pokud chcete prostě zapnout rádio a bavit se s modelem, frekvence 2,4 GHz přesně pro Vás. Navíc zde neplatí žádné omezení na typ modelů, s těmito rádii můžete ovládat jak letadla nebo vrtulníky, tak i auta nebo lodě. Rádia pracující na této frekvenci lze zakoupit jak samostatně, tak už začínají být součástí i některých RC setů.


Reklama:


Svítící tyčinky, chemické světlo, lightstick je skvělý doplněk na různé oslavy, párty, akce, diskotéky.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!