HračkyHračka je předmět ke hře dětí, ale občas i dospělých. Slouží k upoutání pozornosti dítěte, jeho zabavení, či případně k rozvíjení jeho motorických a psychických schopností. Hračky existují již po tisíce let. Panenky, zvířátka, vojáčci a miniatury nástrojů dospělých jsou nacházeny v archeologických vykopávkách od nepaměti. Inkové kupříkladu měli hračku na kolech i přesto, že jejich kultura dospělých kolo nepoužívala. Až do devatenáctého století patřilo k základní surovině pro výrobu hraček dřevo. Postupem času přibývaly hračky z kovu, porcelánu, apod. S nástupem moderních syntetických materiálů po druhé světové válce, se začínají objevovat panenky a další hračky z umělých hmot. Ve 20. století došlo k masové produkci hraček.

Gadgets jsou malé předměty většinou technického rázu, které mají určitou specifickou funkci, ale zároveň jsou často populární novinkou na trhu. Originální a dárky jsou určeny pro všechny, kteří chtějí oslavenci dát nevšední věc. Sháníte originální dárky k různým příležitostem?

Základní hračky

Z hlediska rozvoje dítěte jsou nejlepší hračky tvárné, stačí i pouhá hmota: písek, papír, plastelína, těsto, moderní formy tvarovacích hmot různého složení. Následují jednoduché kostky, potom stavebnice s různými druhy „zámků“, které udrží složený tvar. Nejznámější a velice oblíbená je stavebnice Lego, která je variabilní a flexibilní v rámci několika velikostí (podle věkových kategorií). Především u těchto základních hraček platí, že pokud je dítěti věnována péče s předvedením různých možností tvorby, dokáže se dítě brzy účelně zabavit samo a aplikuje své poznatky v dalších podobných činnostech.

Jsme nový obchod s RC modely a nabízíme kvalitní a kompletní modely, které vám dopřejí spousty zábavy.

Módní hračky

Moderní elektronické hračky, zvířátka a figurky jsou především poplatné vlně reklam a pokud nemají širší možnost hry (převlékání panenky, více programů např. Furby), dítě brzy omrzí nebo vyžaduje módnější záležitost. Jsou finančně nákladné a jejich vlastnictví má pro dítě především společensko-psychologický efekt.

Netradiční dárky je ideální darovat pod stromeček.

Přenesený význam slova hračky

V přeneseném významu je toto slovo používáno pro označení některých činností (úkolů, dějů, prací apod.), které se jeví býti velmi snadné, s nimiž si je možno jakoby pohrávat – hrát si s nimi jako s nějakou pomyslnou hračkou. Odtud pak pochází frazém: Byla to hračka.

Hry pro dívky vás zabaví na celý den.Lego

Lego, obchodně také označováno LEGO, je řada stavebnicových produktů, vyráběných rodinnou dánskou společností Lego group. Vlajkovým produktem společnosti je původní série stavebnic obsahující tzv. Lego bricks, malé legové kostičky, které se dají libovolně skládat dohromady. Ty jsou ještě doplněny velkým množstvím dalších různobarevných dílů, mini figurkami (také nazývané minifigs) a spoustami dalšího vzájemně kompatibilního materiálu. Z Lega lze postavit model prakticky čehokoli – automobilů, letounů, vlaků, domů, hradů a zámků, soch, vesmírných plavidel a dokonce i funkčních robotů. Lego se nezapřelo ani počítačovou hrou, jejíž název nese označení Lego Soccer Mania. Existuje taky program přímo od firmy LEGO, ve kterém se dá stavět z legových kostiček v 3D.

Superhry a hry online jsou velice populární.

Historie firmy LEGO

LEGO group se zrodila v roce 1932, kdy chudý dánský tesař z městečka Billund jménem Ole Kirk Christiansen začal vyrábět dřevěné hračky. Ovšem legendární LEGO kostka přišla na svět až po druhé světové válce v roce 1949. Název LEGO stvořil Christiansen z dánského výrazu „Leg godt!“ (česky „Hraj si dobře!“).

V roce 1947 Ole Kirk a jeho syn Godfred obdrželi vzorek kostek vyráběných britskou společností Kiddicraft. Samojistící kostky Kiddicraft byly vynálezem britského dětského psychologa Hillary Harryho Fishera Page. V roce 1949 začaly továrnu v Billundu opouštět podobné kostičky, tzv. automaticky spojitelné kostky. Tyto kostky vyrobené z celuloidu připomínaly tradiční dřevěné kostky, přesto měly jedno zásadní vylepšení – držely pohromadě díky výstupkům. Takový výstupek se anglicky odborně nazývá stud.

I tak tento typ stavebnice nezaznamenal úspěch – prodej byl slabý a prodejci zboží vraceli. Plastiková stavebnice prozatím nedokázala vytlačit tradiční dřevěné kostičky. V roce 1954 se stal Christiansen jr. výkonným ředitelem LEGO Group. Při pohovorech se zámořskými zákazníky dostal nápad na nový typ hračky. LEGO kostky sice byly dobrý nápad, ale měly mnoho nedostatků technického rázu. Zaklapávání jednotlivých kostek bylo dost omezené, proto byly přepracovány a vznikly tak kostičky, jak je známe dnes.

Výroba kostek LEGO je doslova nadnárodní záležitostí. Kromě dvou továren v Dánském království se vyrábí ve Švýcarsku, USA, Jižní Koreji, Maďarsku a nově v Česku v závodě v Kladně. Celkový roční objem vyrobených kostek je přibližně dvacet miliard, což je 600 dílků za sekundu.

Série stavebnic Lego

* Agents
* LEGO Atlantida (Atlantis)
* LEGO Ben 10 Alien Force
* Belville
* Bionicle
* Bořek Stavitel (Bob Builder)
* Kostky & Další (Bricks & More)
* Castle
* City
* Creator
* Duplo
* Exo-Force
* Games
* Indiana Jones
* Lokomotiva Tomáš (Thomas and Friends)
* LEGO Minifigurky (LEGO Minifigures)
* Mise na Mars (Mars Mission)
* Mindstorms
* LEGO Piráti (LEGO Pirates)
* Power Function
* Power Miners
* Racers
* Technic
* Star Wars

12 rad, jak kupovat bezpečné hračky

Znáte to: stačí projít kolem hračkárny, dítěti se rozzáří oči vzrušením. Samozřejmě, hračky jsou velmi důležité pro rozvoj dítěte. Ale přitom jejich bezpečnost by pro zodpovědného rodiče měla být klíčová. Máme pro vás 12 zlatých rad, jak vybírat bezpečné hračky!

1. rada: Čtěte údaje na obalech hraček – Pečlivě čtěte všechny štítky, jimiž jsou hračky označené. Berte vážně všechna uvedená bezpečnostní varování a věková omezení. Raději nekupujte ty, které nejsou označené značkou CE.

2. rada: Pozor na věk dítěte – Vybírejte hračku, která odpovídá věku dítěte, jeho schopnostem a dovednostem. Hračky určené pro jinou věkovou skupinu mohou představovat bezpečnostní riziko. Vždy se řiďte doporučeným věkem, zejména varovným symbolem 0 – 3 roky a větou „Není určeno pro děti do 36 měsíců“.

3. rada: Malé částice dětem do rukou nepatří – Nedávejte dětem do tří let hračky, které obsahují malé části. Mohly by je spolknout nebo vdechnout. Ujistěte se, že očička, čumáčky a jiné drobnosti u plyšových hraček pevně drží.

4. rada: Čtení návodu není zbytečné – Držte se striktně návodu na správnou montáž a používání hračky. Přiložené informace i návod si schovejte.

5. rada: Pozor na nekvalitní zboží – Hračky vždy kupujte u důvěryhodných prodejců a on-line obchodů. Zodpovědnému prodejci záleží na tom, co prodává, a zpravidla uznává reklamace.

6. rada: Zvýšená pozornost u hraček z druhé ruky je nutnost – Zvláštní pozornost věnujte těm, které dítě dostalo jako dárek, a hračkám z druhé ruky.

7. rada: Dohlížejte na hrající si děti – Ujistěte se, že si hrají s hračkami, které jsou vhodné pro jejich věk a schopnosti. Pokud jezdí na koloběžkách, kolečkových bruslí nebo na kole, vždy dítě vybavte přilbou, chrániči a ostatními ochrannými pomůckami.

8. rada: Hračky nejsou „nesmrtelné“ – Pravidelně kontrolujte stupeň opotřebení hraček, jež by mohlo způsobit zranění nebo přivodit jinou hrozbu pro zdraví či bezpečnost dítěte. Rozbité hračky okamžitě zlikvidujte.

9. rada: Když máte více dětí – Dohlédněte, aby hračky pro starší děti byly vždy z dosahu dětí mladších 36 měsíců, neboť mohou obsahovat malé části.

10 rada: Obaly musí pryč! – Odstraňte a zlikvidujte (recyklujte, je-li to možné) veškerý obalový materiál. Ujistěte se, že si malé děti nehrají s plastovými sáčky, mohly by se udusit.

11. rada: Naučte děti hračky správně uklízet – Předejdete tak nehodám. Nenechávejte hračky na schodech nebo na podlaze v rušné místnosti.

12. rada: Nebezpečí je nutné hlásit – Pokud zjistíte problém s bezpečností hračky, vždy informujte dozorové orgány. Sledujte evropský systém včasného varování před nebezpečnými výrobky RAPEX. Ten zveřejňuje detailní informace o nebezpečných výrobcích stažených z trhu v celé Evropě i v ČR včetně hraček.


Reklama:


Svítící tyčinky, chemické světlo, lightstick je skvělý doplněk na různé oslavy, párty, akce, diskotéky.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!